Viienda põlvkonna legendaarne linnamaastur Grand Cherokee jõuab Eestisse järgmisel aastal

11 October 2021

Oma 80. juubelit tähistav legendaarne Jeep tutvustas viienda põlvkonna uue disainiga Grand Cherokee mudeleid, mis on varustatud tipptehnoloogiaga ja spetsiaalselt maastikusõiduks mõeldud Trailhawki mudelit hübriidajamiga, mis võimaldab autol sõita linnas vaid elektri jõul.

Klientidel on võimalik valida tervelt viie erineva varustustasemega Grand Cherokee hulgast: Laredo, Limited, Overland, Summit ja Trailhawk. Lisaks on valikus ka Grand Cherokee kolme istmereaga versioon.

„See on üks kõige oodatuim uudis tootjalt, kes jõuab uudismudelitega Eesti turule järgmisel aastal. Nii astume teravasse konkurentsi teiste luksusmaasturitega, pakkudes tipptehnoloogiat, eksklusiivset disaini, luksust, sõidumugavust, laitmatut neljarattavedu ja äärmiselt atraktiivseid kasutuskulusid, mis ulatuvad kuni nullemissioonini,” ütleb Leino Luik, Jeepi ametliku esinduse Eestis United Motorsi müügijuht.

Tema sõnul avaneb Grand Cherokee jaoks uus lehekülg, kus autod muutuvad palju keskkonnasõbralikumaks, olles

varustatud kahte tüüpi ligi 380-hobujõulise hübriidse jõuallikaga, mis võimaldab kuni 40 km sõita ainult elektri jõul, samal ajal kui kolm erinevat töörežiimi – hübriid, elektriline ja e-self— võimaldavad autol liikuda linnarežiimis äärmiselt madala kütusekuluga.

Grand Cherokee varustuses on uue põlvkonna neljarattaveo süsteemid Quadra Trac 1, Quadra Trac 2 ja Quadra Drive 2, nutika vedrustusega Quadra lift, mis võimaldab tõsta auto kliirensit kuni 28,7 cm ja ületada kuni 61 cm sügavusi veetakistusi.  Kõik mudelid on varustatud 8-käigulise automaatkäigukastiga.

Uus Grand Cherokee jõuab USA turule mitme erineva mootoriga: 2-liitrine neljasilindriline kahe turboga mootor, sisepõlemis- ja elektrimootoriga hübriidajam ning kõige võimsam – legendaarne kaheksasilindriline V8 tööömahuga 5,7 liitrit. Grand Cherokee varustatakse ka 3-liitriste V6-tüüpi bensiinimootoritega.

Maasturid varustatakse tipptasemel turvasüsteemidega – videokaamerad, takistusandurid, liikluse jälgimine, jalakäijate tuvastamine, sõidurea jälgimine ja öökaamerad. Samuti on olemas spetsiaalsed multimeedialahendused – 25,4 cm puuteekraan ees, kaks 25,6 cm ekraani taga, Apple Car Play ja Android Audio, mobiilseadmete juhtmevaba laadimine, WIFI ja 17 kõlariga 950 W Macintoshi helisüsteem.

Auto sisemuses on kasutatud spetsiaalseid nahast, alumiiniumist ja puidust viimistlusi.

Uus Grand Cherokee on USA turgudel saadaval novembrist ja Euroopas alates järgmise aasta algusest. Kogu maailmas müüakse Grand Cherokee’s rohkem kui 7 miljonit autot ja neid mudeleid loetakse kõige kõrgema hinnangu saanud maasturite hulka.