Pistikhübriid Jeep Wrangler jõuab Eesti turule

09 September 2021

Jeepi mudelivalikus teeb debüüdi peatselt Eesti turule jõudev Jeep Wrangler 4xe, mille jõuallikaks on võimas, keskkonnasõbralik ja tehniliselt kaasaegne hübriidajam.

„Uue Jeep Wrangler 4xe mudeli saabumine on tootja jaoks hübriidautode turul veel üks oluline samm. Uuenduslike lahenduste rakendamine senituntud mudelitele on 80-aastase kaubamärgi tõeline saavutus,“ ütleb Jeepi Eesti esindaja United Motors müügijuht Leino Luik.

Turule tuuakse esimene hübriidajam, mille elektri- ja sisepõlemismootor kiirendab Wrangler 4xe nullist 100 km/h-ni vaid 6,5 sekundiga ning ainuüksi elektri jõul suudab sõiduk katta üle 50 km pikkuse vahemaa. Bensiini- ja elektrimootori ühendatud võimusus on 380 hj. Kaheliitrise töömahuga bensiinimootori võimsus on kuni 272 hj (200 kW) ja elektriajamil 107 kW (145 hj). See on seni Baltimaades müüdud Jeep Wrangleritest võimsaim.

„Laetava hübriidi tehnoloogia ühes ehtsa Jeepi olemusega tähendab ideaalset valikut neile, kes otsivad tasakaalu vabaduse, seikluste ja keskkonnasäästlikkuse vahel,” ütleb Luik.

„Sellised tehnilised kriteeriumid nagu kiirlaadimine, koheselt saavutatav pöördemoment, parem kiirus, muljetavaldav kiirendus ja täiselektrirežiimis töötav nelikvedu on peamised tegurid, mis muudavad selle mudeli tõsiseks konkurendiks teistele tootjatele,” rõhutab Luik.

4xe toodetakse standardse täiustatud aktiivse ja passiivse turvavarustusega. Sinna kuulub maastikukaamera, pimeala jälgimise ja tagumine tuvastussüsteem, mis tagavad ohutuse ja hõlpsa käsitsemise igapäevases liikluses.

Jeepi uus hübriid pakub ka maastikuradadel suurepärast turvalisust. Wrangler 4xe kasutab esi- ja tagadiferentsiaalide blokeerimiseks tipptasemel Tru-Lok tehnoloogiat, jaotades seeläbi jõudu ühtlaselt kõigi rataste vahel ja tagades korraliku haarduvuse ka kõige raskemal maastikul.

Tootja sõnul vajab uus 4xe hübriidrežiimil sajakilomeetrise distantsi läbimiseks vaid umbes 3,5 liitrit bensiini, samas kui CO2 emissioon on lausa 70% väiksem kui bensiinimootoriga mudelil (vastavalt WLTP tsüklile).

Eestis tuleb hübriid Wrangler 4xe müügile hinnaga alates 68 400 eurot.